View Full Version: Prašau Patarimų - Dėl Mokyklos

Savas Klubas > Apie viska > Prašau Patarimų - Dėl Mokyklos


Title: Prašau Patarimų - Dėl Mokyklos


Geradiena - June 5, 2008 10:59 AM (GMT)
Sveiki!

Ar galėtumėte kas nors argmentuotai patarti, į kurią Vilniaus mokyklą leisti mokytis vaiką nuo 5 klasės. Norėčiau stiprios mokyklos - su rimtais reikalavimais, galbūt realinio profilio. O taip pat, kad būtų bent kiek žiūrima saugios ir draugiškos vaikui aplinkos.

ana - June 5, 2008 11:05 AM (GMT)
vienas argumentas, kuris yra svarbus formuojantis vaiko savarankiskumui - kad mokykla butu pasiekiama pesciomis is namu.
pati esu kelis metus veziojusi i mokykla ir manau, kad tai tarsi sustabde vaiko saves suvokimo erdveje vystymasi.


in brevi - June 5, 2008 11:10 AM (GMT)
Vilnius didelis miestas. Įvertinus tai, kad per paskutinį dešimtmetį labai daug šeimų persikėlė į individualius būstus priemiestyje, pėsčiomis pasiekiama mokykla yra neįgyvendinamas dalykas.
Visgi konkretumo dėlei būtų svarbu pasmalsauti, kuris mikrorajonas tėvams ir moksleiviui palankiausias?

Geradiena - June 5, 2008 11:18 AM (GMT)
Sutinku su anos pastebėjimu dėl vaikų vežiojimo. Su mažesniu vaikų savarankiškumu dažnai susijusi ir užtrukusi jų paauglystė.

Aktualūs rajonai: Centras, Senamiestis, Žirmūnai, Antakalnis. Tačiau vis dėl to, vardan geros švietimo įstaigos esu pasiruošusi eiti į kompromisą ir su didesniais atstumais :)

Sisile - June 5, 2008 11:32 AM (GMT)
Vienuolio gimnazija galėtų tikti. Ji senamiestyje. Tiesa, nežinau kas persikėlė į naujas patalpas - vyrenieji ar jaunėliai.

in brevi - June 5, 2008 11:45 AM (GMT)
Vilniaus Antano Vienuolio gimnazija išskaidyta į dvi švietimo įstaigas – Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją ir Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinę mokyklą.
Vytauto Didžiojo gimnazija komplektuoja 9 – 12 klases ir veikia patalpose, esančiose Augustijonų g. 8/10. Antano Vienuolio pagrindinėje mokykloje, kuri įsikūrusi Aušros Vartų g. 23, mokosi 1 – 10 klasių moksleiviai. Kiek žinau, abidvi įstaigos perpildytos.

Sisile - June 5, 2008 12:19 PM (GMT)
Ir kurioje iš jų mokytojauji? :)

šiaip - June 5, 2008 12:25 PM (GMT)
teko girdėti, kad Užupio gimnazija verta dėmesio.

in brevi - June 5, 2008 12:36 PM (GMT)
Patarimai apskritai yra nedėkingas dalykas, nes argumentacija dažniausiai būna subjektyvi. Kas vienam atrodo nepriimtina, kitam gali būti palankia aplinkybe.

Elvis - June 5, 2008 12:47 PM (GMT)
Kažkokia Jėzuitų gimnazija, l. giria (tai ne katalikiška kokia mokykla)
Grybo g. privati Liubertienės mokykla.

šiaip - June 5, 2008 12:57 PM (GMT)
Jėzuitų gimnazijoj priėmimas jau baigės.
Liubertienės mokykloje labai ryškus materialinių vertybių garbinimas ir pataikavimas mokiniams, norint jų neprarast (tiksliau - jų pinigų)

šiaip - June 5, 2008 01:06 PM (GMT)
neblogi atsiliepimai apie šmc (šiuolaikinis mokymo centras?) Žygimantų gatvėje

Dziti - June 5, 2008 01:41 PM (GMT)
Na GD netoli jusu dar S. Neries mokykla yra, kurioje anglu sustiprinta. Mano bendradarbiai i smc vaikus leidzia, labai dideliu nusiskundimu neturi, bet ir pagiru nera. Saugu, bet ir nepigu. Neblogos rekomendacijos del Jezuitu gimnazijos, taciau ten konkursai labai dideli buvo, bent jau pries 3 metus. Pastaruoju metu nesidomejau.

Dziti - June 5, 2008 01:49 PM (GMT)
Daba dar pasidomejau, sake labai nieko kazkokia 7 vidurine Zirmunuose, bet labai sunku i ja patekti, pazistami per nemazus zmones nesugebejo vieno vaiko igrusti. Na bet galit pabandyt:)

Odeta - June 5, 2008 03:18 PM (GMT)
Siaip jau, priemimas i visas geidziamas mokyklas seniai baigtas.
Todel informacija tiktu sekaantiems metams.
Taigi, mano dukra nuo penktos klases mokesi ir baige Jezuitu gimnazija. rekomenduoju, taciau konkursas laabaai didelis.
Jeigu privacia, tai rekomenduociau Saules gimnazija.

Liubertienes mokykla brangi, naa o amerikos mokykla prie ausros vartu aplamai nerealiai brangi. Nepamenu kiek, taciau kainuoja jau desimti tukstanciu euru metams ar tai panasiai. Jezuitu gimnazijoje, kuria baige dukra, mes mokejome 100 Lt i menesi, o visa kita suma padengdavo sponsoriai. Mokykloje mokesi rinktiniai vaikai, laabai gabus, darbstus, taciau tiems, kuriems prasciau sekesi, kasmet grese iskritimas, nes egzaminus reikedavo islaaikyti tam tikrais pazymiais. Mano vaikas buvo labai gabi, mokesi desimtukais, taciau uzjauciu kitus vaikus, kurie nuo didelio kruvio prarasdavo sveikata ar tekdavo iseiti i kt. mokyklas.

Maziukams yra puiki prancuzu mokyklele, taciau ten pradeda mokytis 4 metuku.

Visos kitos mokyklos yra panasios. Vytauto Didziojo ar s Neries-tik pavadinimai like. Zodziu, pasirinkimas negausus.
Bet kuriuo atveju, norint vaikeli vesti i nauja mokykla, tuo uzsiimti reikia jau nuo sausio menesio. Kai savo mazaji vedziau i pirma klase, pas viena geidziama mokytoja uzsirasyti eilute susirink jau sausio 2 diena 8 val ryto:) Atejusi kelios minutes po 8 jau buvau trecia:)

in brevi - June 5, 2008 03:53 PM (GMT)
Labai daug gražių pasiūlymų. Smagu.
Tačiau tema yra apie penktoką ir bent kokią nors pasiūlymo argumentaciją...
Taigi, iš pasiūlytų Užupio ir S.Neries ugdymo įstaigų, abi yra išskirtinai gimnazijos ir vaikus priima tik nuo 9-os klasės. Apie privačias nieko negaliu pasakyti.
Šiaip pasidomėjau švietimo sistemos ypatumais ir prioritetais ir galiu pasidalinti asmeniniu informatyvu:
Pirmasis argumentuotas Anos pasiūlymas, rinktis ugdymo įstaigą pagal gyvenamą vietą, būtų kertinis. Vidurinio mokslo lygis visose ugdymo įstaigose panašus, todėl dislokacinis patogumas ir savarankiškumo ugdymo aspektas yra stiprios prerogatyvos.
Šiaip švietimo sistema subalansuota taip, kad kiekviena ugdymo įstaiga pagrindinius akcentus sudeda 9-11-ose klasėse - ten skiriamas didžiausias ugdomasis dėmesys, o viduriniokams - kas lieka... Deja, čia jau "groja" laimės dėsnis arba patariamasis faktorius gali lemti apsisprendimą, kurią mokyklą rinktis.
Iš užuominų supratau, kad miesto centras yra patogiausias, tad Sisilės siūlytas "Vienuolynas"su gimnazistine perspektyva arba S.Daukanto mokykla - tikrai verti bėmesio tėvų pamąstymui.
Jeigu žiūrėti į ateitį, tai stipriausias gimnazijų trejetas Vilniaus mieste yra: Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Licėjus ir Gabijos gimnazija. Tačiau kitos įstaigos tikrai nėra prastesnės. Rinktis yra iš ko, bet pakliūti į trokštamą arba pasirinktą ugdymo įstaigą yra jau savi "ypatumai"... Apie tai jau minėjo pasisakiūsieji.
Visgi, pasiteiravimas yra kiek pavėluotas optimalesniam pasirinkimui...

Linkiu visapusiškos sėkmės!Odeta - June 5, 2008 04:50 PM (GMT)
QUOTE (Dziti @ 2008.06.05 - 15:41)
Na GD netoli jusu dar S. Neries mokykla yra, kurioje anglu sustiprinta.

Dziti:)
Dabar nera sustiprintu anglu:)
dabar visi jos mokosi nuo pradiniu klasiu:)
Jei kuo ir garseja siandienine salomejka, tai narkomanu skaiciumi. Pries pora metu, kai mano dukra dar buvo jezuitu moksleive, tai jos klasioku tarpe apibudinimas "is salomeikos" reiksdavo ne ka kita, kaip tradicinis: is balbieriskio.

laselis - June 5, 2008 04:52 PM (GMT)
B) Aš tai į pievas pavarysiu .
senais rusų laikais ,buvo gera tokia mokykla Baltupiuose ,
Didlaukį ant kalno ,
dabar nežinau ,
ne tos prerijos :)

in brevi - June 5, 2008 05:10 PM (GMT)
Odeta, tavo žiniai, visose ugdymo įstaigose, kur moksleivių parinktimi yra ekonominis svertas, narkomanijos aktualumas yra rykštė. "Salomėjka" nėra išimtis, bet jau yra "turtinga" tradicija.
Vaiko asmenybė individualiai trapi ir imli, tad lemtinga įtaka gali "pareiti" tiek iš mokyklos, tiek ir iš "savo" kiemo.
Būkim atsakingi, bet ne fobijų lygmeny.
Meilė, atidumas ir rūpestis - geriausi pedagogai. O dalykiniu ugdymu jau užsiims specialistai. Geros jiems kloties!

Mira - June 5, 2008 07:19 PM (GMT)
QUOTE (Geradiena @ 2008.06.05 - 13:59)
Sveiki!

Ar galėtumėte kas nors argmentuotai patarti, į kurią Vilniaus mokyklą leisti mokytis vaiką nuo 5 klasės. Norėčiau stiprios mokyklos - su rimtais reikalavimais, galbūt realinio profilio. O taip pat, kad būtų bent kiek žiūrima saugios ir draugiškos vaikui aplinkos.

Jei nori muštro moksle - Jėzuitų gimnazija pats tas (vaikas turi būti priėjęs komuniją etc.). Tik stojamieji ten jau baigėsi... :(


Era - June 5, 2008 07:49 PM (GMT)
As taip pat girdejau puikius atsiliepimus apie Jezuitu gimnazija.
Jei reiketu, stengciausi ten itaisyti savo vaika.

Odeta - June 6, 2008 04:44 AM (GMT)
QUOTE (Mira @ 2008.06.05 - 21:19)
Jei nori muštro moksle - Jėzuitų gimnazija pats tas (vaikas turi būti priėjęs komuniją etc.). Tik stojamieji ten jau baigėsi... :(

Ups
Si ginazija issiskiria pirmiausia tuo, kad daug laiko skiria formuoti vertybes.
Mokykla 23 km uz Vilniaus turi nuostabia stovykla prie ezeriuko, i kuria vaziuoja kartu mokytojai, vaikiukai ir tevai. Skatinama bendrauti, pagelbeti. kadangi mokykla senamiestyje, tai vaikai nesiodavo sriuba socialiai remtinoms seimoms i namus, tam tikra valandu skaiciu dirbdavo reabilitacijos centruose, vaiku namuose. O jau mazieji penktokiukai, kol apsiprasdavo mokykloje, pusmeti 12-ktokai jiems tvarkydavo klase. Siaip jau vaikuciai tvarkosi klases patys, plauna grindis, priziuri geles, tai skatina gerbti klases inventoriu. Mokykloje yra nerasyta taisykle, kurios negirdejau kt mokymo istaigose: TAI, KAD MOKAISI GERAI, DAR NERA PASIEKIMAS, NES NIEKO NUOSTABAUS, KAD STENGIESI DEL SAVES...O KA PADAREI, KAD TAVO DRAUGAS MOKYTUSI GERIAU.
Mokykla yra ypac graziai sutvarkyta, manau, kad tokios mokymo bazes neturi jokia kita mokykla. Taip pat yra nuostabioje vietoje. Visos sventes vyksta sv. kazimiero baznycioje, kas sukuria ypac grazia ir isskirtine nuotaika. mokykloje besimokantys vaikai yra isskirtinai gabus, todel silpniau besimokanciam, tai gali pasirodyti ir mustru. Taciau baige mano dukra be jokiu korepetitoriu, net nezinojau, ka reiskia samdyti papildomus mokytojus. O egzaminu gavo fantastiskus rezultatus. Anglu-100, lietuviu 99, matematikos 98.
Pradejusi mokytis Londone, parasiusi anglu kalbos testa gavo grupeje auksciausia ivertinima, net pralenkusi britus.
Ir baige mokykla alumnai vaziuoja i vasaros stovykla, nes labai labai pasiilgsta tos atmosferos, kurioje isaugo.
As pati pasiilgau tos mokyklos, ir dziaugiuosi ta tvarka, kuria moke, saugojo ir globojo mano vaika.
Mokykloje idiegta elektronine sistema, todel vaikai siaip jau neisleidziami i senamiesti be tevu zinios ir sutikimo. taip pat i mokykla nevaiksto pasaliniai.

ana - June 6, 2008 05:52 AM (GMT)
Vytauto Didziojo gimnazija labai rimta ir be narkotiku(aciu dievui).
direktore (atsiliepimai ivairus), bet tvarkingai vadovauja ir gerai tvarkosi.
bet ten tik nuo devintos klases.
Uzupio gimnazija ir Vileisio vidurine- gal del to kad aplink daug gamtines aplinkos garseja laisvu vaiku vaikstinejimu pamoku metu" po slaitus". direktore vileisio labai bohemiska asmenybe, kuriai griezta tvarka nevisuomet paciai pavyksta o su mokiniais tuo labiau.

Geradiena - June 6, 2008 07:53 AM (GMT)
Nuoširdžiai dėkoju už pasvarstymus. Norėjome pakliūti į Jėzuitus. Šiek tiek pritrūko sėkmės ar gal dar kažko :( Kai kuriems silpnesniems klasiokams pavyko įstoti, o mano dukrai, kuri tikrai gerai mokosi - ne. Bet net ir tokia patitis, mano manymu, yra vertinga. Ji parodė vaikui, kad norint kažko pasiekti, neužtenka tik norėti, reikia labai dirbti.

O aš norėčiau, kad vaikui būtų pakankamai nelengva mokytis. Kai šalia - visi mokiniai yra stiprūs, manau, ir motyvacija daug aukštesnė siekti atitinkamo rezultato. Juk geriau būti vidutininškam tarp stiprių, nei geriausiam tarp vidutinybių.

Pasidomėsiu Žirmūnų mokykla, apie kurią girdėjau gerų atsiliepimų. Jautri vieta - vokiečių kalba. Jis dėstoma mažiesiems vos 2-3 mokyklose. Tad pradedu galvoti ir apie privačią mokymo įstaigą, kur toks klausimas galėtų būti kažkaip lanksčiau sprendžiamas. Viena, kas mane baugina - privačiose mokyklose vaikai nesusiduria su realia visuomenės socialine sandara. Ten juk nebūna vaikų iš jautresnių gyventojų sluoksnių. Bijau, kad mokinukams gali formuotis iškreiptas suvokimas apie visuomenę. Ko pasekoje, jie realiai bus nepasiruošę gyventi, kurti ir mokytis realioje terpėje. Gal aš klystu? Kažkodėl tikiu, kad Odeta gali turėti vertingos patirties šiuo klausimu.

ana - June 6, 2008 08:01 AM (GMT)
privati mokykla buvo labai gera uzuoveja drausmes ir gerai sutvarkytos mokomosios aplinkos poziuriu ir siek tiek "iskreiptu veidrodziu" del vaiku socialines aplinkos- vaikai kaip oskaro vaildo princas pradeda isivaizduot kad tikras gyvenimas tik "rumu" kieme, visa kas uz vartu -kazkas maziau vertingo ir idomaus.


Odeta - June 6, 2008 08:16 AM (GMT)
QUOTE (Geradiena @ 2008.06.06 - 09:53)
Nuoširdžiai dėkoju už pasvarstymus. Norėjome pakliūti į Jėzuitus. Šiek tiek pritrūko sėkmės ar gal dar kažko :( Kai kuriems silpnesniems klasiokams pavyko įstoti, o mano dukrai, kuri tikrai gerai mokosi - ne. Bet net ir tokia patitis, mano manymu, yra vertinga. Ji parodė vaikui, kad norint kažko pasiekti, neužtenka tik norėti, reikia labai dirbti.

O aš norėčiau, kad vaikui būtų pakankamai nelengva mokytis. Kai šalia - visi mokiniai yra stiprūs, manau, ir motyvacija daug aukštesnė siekti atitinkamo rezultato. Juk geriau būti vidutininškam tarp stiprių, nei geriausiam tarp vidutinybių.

Pasidomėsiu Žirmūnų mokykla, apie kurią girdėjau gerų atsiliepimų. Jautri vieta - vokiečių kalba. Jis dėstoma mažiesiems vos 2-3 mokyklose. Tad pradedu galvoti ir apie privačią mokymo įstaigą, kur toks klausimas galėtų būti kažkaip lanksčiau sprendžiamas. Viena, kas mane baugina - privačiose mokyklose vaikai nesusiduria su realia visuomenės socialine sandara. Ten juk nebūna vaikų iš jautresnių gyventojų sluoksnių. Bijau, kad mokinukams gali formuotis iškreiptas suvokimas apie visuomenę. Ko pasekoje, jie realiai bus nepasiruošę gyventi, kurti ir mokytis realioje terpėje. Gal aš klystu? Kažkodėl tikiu, kad Odeta gali turėti vertingos patirties šiuo klausimu.

Geradiena, socialiniai santykiai bet kuriam socialiniam sluoksnyje yra tokie patys. Turiu minty tai, kad visur yra draugaunama, mylimasi, kazko siekiama. pasirinktus elgesio modelius lemia vertybes bei budo savybes. jei tavo dukryte yra gabi, o jus ja skatinate daug dirbti, tai nebijok del to, kad menkai ismanys skurdo anatomija. Svarbiausia, kad jos sirdele pazintu nuosava geri ir meile.

Bandykite i Saules gimnazija. Ji nera strategiskai patogioje vietoje, Virsuliskes, salia sos vaiku kaimo. Taciau mokykla maza, jauki, tyli, vaikai susikaupe ir orientuoti i moksla. Buvau as joje, bendravau su pedagogemis. kaina simet buvo apie 500 lt i men. Bet sake kad turi kilti. Man pasirode, kad toje mokykloje demesio vertybems skiriama daugiau nei Liubertienes.
O jei is valdisku, tai Zirmunu, buvusi 7 vidurine, tradiciskai stipri visada.

in brevi - June 6, 2008 08:37 AM (GMT)
Saulės privati vidurinė mokykla neturi gimnazijos statuso.

Robinzone - June 6, 2008 08:43 AM (GMT)
QUOTE (ana @ 2008.06.06 - 07:52)
Vytauto Didziojo gimnazija labai rimta ir be narkotiku(aciu dievui).
direktore (atsiliepimai ivairus), bet tvarkingai vadovauja ir gerai tvarkosi.
bet ten tik nuo devintos klases.
Uzupio gimnazija ir Vileisio vidurine- gal del to kad aplink daug gamtines aplinkos garseja laisvu vaiku vaikstinejimu pamoku metu" po slaitus". direktore vileisio labai bohemiska asmenybe, kuriai griezta tvarka nevisuomet paciai pavyksta o su mokiniais tuo labiau.

as patarciau Uzupi ir Vileisio mokykla

Odeta - June 6, 2008 03:19 PM (GMT)
QUOTE (in brevi @ 2008.06.06 - 10:37)
Saulės privati vidurinė mokykla neturi gimnazijos statuso.

Kiek supratau, tai Gerosdienos mergyte yra penktoke. Gimnazijos statusas penktokei nesvarbu.

in brevi - June 6, 2008 04:10 PM (GMT)
QUOTE (Odeta @ 2008.06.06 - 17:19)
Kiek supratau, tai Gerosdienos mergyte yra penktoke. Gimnazijos statusas penktokei nesvarbu.

Mūsų švietimo sistemos koncepcijoje yra sukonkretinti ugdymo įstaigų statusai. Aš tik patikslinau teiginį "Saulės gimnazija". Jeigu tėvams gimnazija bus svarbiau nei vidurinė, tai dukrelei, atsimokius 4 metus, teks pasieškoti jau trečios ugdymo įstaigos.

P.S. Pats rinkčiausi toliaregiškai, bet tai tik mano subjektyvi nuomonė. Dalinamės juk (šypsniukas)

Odeta - June 6, 2008 04:49 PM (GMT)
QUOTE (in brevi @ 2008.06.06 - 18:10)
Mūsų švietimo sistemos koncepcijoje yra sukonkretinti ugdymo įstaigų statusai. Aš tik patikslinau teiginį "Saulės gimnazija". Jeigu tėvams gimnazija bus svarbiau nei vidurinė, tai dukrelei, atsimokius 4 metus, teks pasieškoti jau trečios ugdymo įstaigos.

P.S. Pats rinkčiausi toliaregiškai, bet tai tik mano subjektyvi nuomonė. Dalinamės juk (šypsniukas)

Klausimas buvo, kur mokytis penktokei.

Per tuos 4 metus Saules privati mokykla gali tapti gimnazija, arba mergytes tevai gali pakeisti gyvenama vieta, isvykti i uzsieni. Taip pat mergyte, kaip siandiena iprasta, gali rinktis liceju ar jezuitus, nes nuo 9 klases ten vyksta priemimas i gimnazija.

dirbu sukarintoje sistemoje, tai visad prisimenu savo sefo zodzius: kol nepadarei pirmo zingsnio, ner reikalo kalbeti apie antra zingsni...nes jo gali aplamai neprireikti:)
Gyvenimas priverte ismokti sios taisykles.

Taciau jauciu nostalgija mieliems plepuciams. Buckis, kaip zavu.
Hosted for free by zIFBoards