Orange Fire created by AgnosticAngel of the IF Skin Zone
Photobucket - Video and Image Hosting

InvisionFree - Free Forum Hosting
Free Forums with no limits on posts or members.

Learn More · Sign-up Now
Welcome to The General Hospital Message Board. We hope you enjoy your visit.

You're currently viewing our forum as a guest. This means you are limited to certain areas of the board and there are some features you can't use. If you join our community, you'll be able to access member-only sections, and use many member-only features such as customizing your profile, sending personal messages, and voting in polls. Registration is simple, fast, and completely free.

Join our community!

If you're already a member please log in to your account to access all of our features:

Name:   Password:

Photobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hosting

Photobucket - Video and Image Hosting Помогите пожалуйста с выбором Mba программы обучения, нужен совет по выбору бизнес-школы
Alexandra
  Posted: Apr 13 2008, 07:32 AM

Newbie

Group: Members
Member No.: 68

Здравствуйте, уважаемые форумчане. Ситуация следующая: всерьёз задумалась о своей карьере, в данный момент имею законченное высшее образование в МГИМО, сейчас хочу повышать свою квалификацию и получить степень MBA. Однако, столкнулась с огромным количеством бизнес школ, и если можно так выразиться, глаза разбегаются. Помню лет 6 назад, когда первый раз узнала об MBA программах, в Москве ведущей школой был Мирбис, однако сейчас, ввиду большого колиества бизнес школ не знаю что выбрать. Поэтому решила спросить у Вас совета: быть может кто-либо из Вас, или Ваших знакомых получали степень MBA и Вы можете мне порекомендовать бизнес-школу. Хочется получить оптимальное соотношение цена/качество. Нашла через google Mba Москвы, где преподают MBA, но по ним нет отзывов, что затрудняет мой выбор. Простите меня, если написала свой вопрос не в тот раздел (долгое время не пользовалась интернетом).
Заранее огромное Вам спасибо за рекомендации, и за ответы на опрос.

С уважением,
Александра.
« Next Oldest | Welcome Newbie in HERE | Next Newest »
InvisionFree - Free Forum Hosting
Join the millions that use us for their forum communities. Create your own forum today.
Learn More · Sign-up Now

Topic Options Photobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hosting

Hosted for free by InvisionFree* (Terms of Use: Updated 2/10/2010) | Powered by Invision Power Board v1.3 Final © 2003 IPS, Inc.
Page creation time: 0.0523 seconds | Archive